Lovardai alakzatok, patanyomfigurák.

Sziasztok!


Ma néhány lovardai alakzatot (patanyom figurát) hoztam nektek. Ha szeretnétek többféle dolgot is elsajátítani, akkor próbáljátok ki ti is ezeket a feladatokat. Ma csak néhány alakzatot mutatok nektek de rengeteg van ezeken kívül is.
Ezen a képen láthatjátok a legismertebb lovardai alakzatokat. Némelyik bonyolultnak tűnhet, pedig nem az. Próbáljátok meg őket először lépésben majd ügetésben, végül, ha már nagyon jól megy, vágtában végrehajtani.
Az első és egyben legegyszerűbb a Nagykör:

Ennek a patanyomfigurának a lényege hogy, a lovarda két hosszúfalát és egy rövidfalát érintsük. Nagyjából a pálya közepétől kiindulva a hosszúfalat mindkét oldalon, a rövidfalat egy oldalon érintjük.
Az Átlóváltás:
Az Átlóváltást a rövidfalon kezdjük, azon belül is az egyik sarkából induljunk el. A vele ellentétes irányú sarokba nézzünk át majd a pálya közepén áthaladva térjünk át a másik sarokba. (Tehát a betűk és nyilak segítségével A-ból és F-ből H-ba és C-be érkezünk.)

Váltsd a köröket (vagy nyolcas):


Ebben a gyakorlatban (ahogy a képen is látható) két kört kell egybelovagolnunk. Az egyik körből kell átlovagolnunk a másikba a középponton keresztül.

Kígyóvonal:




Ebben az alakzatban a rövidfalon kezdünk majd féllovardákat lovagolva a hosszúfalon csak egy-egy pontot érinve továbbhaladunk. (A pontok segítségével: M-ből H-ba, H-ból B-be, B-ből K-ba végül K-ból F-be érkezünk). Ebből az alakzatból többet is képezhetük, ha szeretnénk. 


Remélem tudtam nektek segíteni. (Instagramom: @lillskeller)
Sziasztok!
Puszi:Lili!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az ügetés

A vágta!